İmalat

Plastik Enjeksiyon

Plastik hammaddenin, yüksek sıcaklıkta eritilmesi ve bir kalıp içerisine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen imalat yöntemine plastik enjeksiyon adı verilir.

25 yılı aşkın süredir Öztepe Plastik, müşterilerine yüksek kaliteli plastik enjeksiyon kalıplı ürünler sunmaktadır. Kapsamlı deneyimimiz, bilgi birikim ve becerimiz, Öztepe Plastik’in tasarımdan ilk üretime kadar olan süreçleri optimize etmesini sağlayarak düşük maliyetli ve hatasız ürünler imal etmesini sağlar.

Kalıp İmalat

Öztepe Plastik, uzun yıllara dayanan deneyimi ile, binden fazla enjeksiyon kalıp tasarım sunmaktadır. İlk parça imalatından tam kalıp tasarımına kadar müşterilerine destek vermektedir. Öztepe Plastik, deneyimli kalıp imalat ekibi ile, tamamen müşterilerinin talepleri doğrultusunda tasarlanan kalıpların seri üretimi süreçlerini de üstlenerek, sınırsız garanti hizmeti sunar.

Başlıca imalatını yaptığımız kalıp çeşitleri:

  • Plastik Enjeksiyon Kalıpları
  • Kurşun Enjeksiyon Kalıpları
  • Hidrolik Pres Kalıpları
  • Şişirme Kalıpları
  • Rotasyon Kalıpları

Kurşun Enjeksiyon

Kurşun Enjeksiyon, erimiş metalin yüksek basınç altında kalıp boşluğu içine basılmasıyla yapılan bir metal döküm işlemidir.

Öztepe Plastik, kurşun enjeksiyon yöntemiyle akülerin şarj ve bağlantı kabloları, akü kutup başları gibi önemli elemanlarının imalatını yaparak müşterilerine hizmet sağlamaktadır.

Şişirme Kalıplama

Şişirme kalıplama termoplastik reçineden oyuk nesnelerin oluşturulması yöntemidir. Bu süreçte hafif olan ve ağırlık oranlarına karşı mükemmel sertliğe sahip karmaşık oyuk şekiller üretilmektedir.

Rotasyon Kalıplama

Rotasyon kalıplama, kalıba toz şeklinde konulan plastik hammadde fırın içinde döndürülerek kalıbın şeklini alması sağlanır. Fırından sonra kalıp belli bir sıcaklığa soğutuluncaya kadar döndürme işlemi devam eder. Büyük hacimli, düşük ve orta miktarda plastik parçaların üretilmesinde tercih edilen imalat yöntemidir.